Left arrow
Блог

BSUN Silent Linear

12 червня, 2024

Передмова

Скажу чесно, я не є фанатом сайлент світчів. На мою думку клавіатура має "співати".

Тим не менш, попит на сайлент білди постійно зростає, когось "повертають" в офіс, хтось стає щасливими батьками, а комусь стає шкода свою другу половинку, яка регулярно засинає під стукіт клавіатури і не відчуває з цього приводу особливої радості.
У кожного своя історія, як він прийшов до сайлент свитчам :D

Тому сьогодні поговоримо про найкращі сайлент свитчі на сьогоднішній день, з того що я вже встиг протестувати.

Основні характеристики світча:

Матеріал хаузінгу - PC (полікарбонат)
Стем - LY (бленд пластику з найнижчим коефіцієнтом тертя, що використовують у світчах)
Пружина – 50 грам (21мм, сінгл стейдж)
Тревел – 3.3мм
Ціна - 0.45$ / шт

Головною особливістю цього перемикача є перероблена форма стему (подібне рішення також можна знайти в Haimu Heartbeat)

Форма рейлу та виріз у нижній частині стему у поєднанні з м'яким пластиком забезпечують демпфуючий ефект без використання гумок. Особливістю подібних світчів є трохи гучніший апстроук (звук удару стему по топу, при поверненні у стартове положення), адже розмір демпфера який гасить удар об топ значно менше ніж нижній.

Для порівняння, ось вам фото стемів досить популярних і дорогих сайлент світчів, з якими ми будемо порівнювати BSUN

Людина, яка не користувалася подібними світчами, обов'язково поставить запитання: "Ну гумки і гумки, яка різниця?"

Але вся проблема сайлентів якраз і полягає у цих гумках:

  1. Вони впливають на тактильні відчуття при натисканні.
    Якщо це більш дешевий/старий варіант світча і гумка є частиною стема (як у Boba U4T), світч при натисканні дуже відчутно натирає.
    Якщо ж це дорожчий/новіший варіант світча, де гумка одягається по контуру рейла і стирчить тільки знизу і зверху (як у alpaca / coral) - опору при натисканні відчутно менше, але невелика частина все одно присутня. Гумки, звичайно, можна змастити, але це не вирішує проблему повністю, а часто робить сайлент світчі ще більш "ватними" та в'язкими. Для того щоб уникнути данної проблеми, рекомендується змащувати дуже тонким шаром Krytox 205g0, або мазати Tribosys 3203/3204, який менш в'язкий і точно не викличе проблем із залипанням/надмірною в'язкістю.
  2. Гумки роблять боттом аут (відчуття при повному натисканні) досить м'яким та "ватним" (кашицеподібним).
    Деякі ентузіасти жартують, називаючи тайпінг на сайлентах тиканням у дохлого кальмара.
    Тайпінг BSUN також має певну м'якість при боттом ауті, але з кальмаром їх вже не порівняти.
  3. Тертя гумки по пластику не може не позначитися на звуку. Шурхіт гумки неможливо прибрати повністю.

Змащення

Ці свитчі виготовлені BSUN, мануфактурером з найкращим заводським змащенням на сьогоднішній день.
У випадку BSUN Silent, ми бачимо ось таку картину у стоковому світчі:

Як і у випадку з іншими світчами BSUN, які ми оглядали раніше (BCP/Banshee), така кількість мастила це в жодному разі не оверлюб.
BSUN використовують своє мастило, яке не схожа за консистенцією на Krytrox і більше нагадує пасту/пінку, тому створюється враження, що її там занадто багато.

Незважаючи на цінник, який вважається середнім сегментом, BSUN не залишає шансу дорожчим конкурентам у стоці.
На сьогоднішньому тесті йому опонуватимуть: JWK Alpaca (silent), Durock Coral (silent), Gazzew Boba U4 (silent).

На відео чітко чутно, що BSUN звучить набагато чистіше. Це заслуга не тільки чудового змащення з заводу, але й LY стема, який зараз активно використовують у всіх "ультра плавних" світчах та світчах розрахованих на використання у стоці.

Єдиним "паразитним" звуком у BSUN є пружина. Пружини понад 18мм (а у нас 21мм) схильні до невеликого пінгу/дзвону, особливо якщо їх попередньо добре не змастити.

Змастивши кілька BSUN я так і не зміг помітити різницю в плавності чи звуці, єдиний бонус – пружина почала видавати менше сторонніх звуків. Тому я не бачу великого сенсу змащувати їх, але, якщо ви все ж таки готові їх трохи доопрацювати, краще купіть 16-18мм пружини, змастіть та замініть стокові, цього буде достатньо, без додаткового змащення.

Для розуміння, ось вам відео порівняння змащеного і стокового BSUN

Я постарався знайти стоковий світч, який не мав проблем з пружиною, і після того як поставив їх поруч, так і не зміг почути суттєвої різниці.

А поки ви дивились порівняння змащенного та стокового BSUN, я встиг змастити інші сайлент світчі, тому переходими до тесту в змащеному вигляді.

Інші сайлент перемикачі стали відчутно тихіше і втратили більшу частину паразитних призвуків і дзвону, ось тільки гумка... Вона нікуди не поділась...

Як я і писав раніше, звук тертя гумки неможливо заглушити або прибрати повністю, вони все одно будуть шарудити і відчуватися ватними, навіть незважаючи на змащення. До речі, BSUN на відео з порівнянням були стоковими (без додаткового ручного змащення), все що я зробив - поставив туди змащену пружину від TX (16мм).

Після цих порівнянь не можу не згадати про Haimu Heartbeat (вони ж WS Silent Linear). На жаль, на момент запису у мене не залишилося екземпляру на руках, але я вже проводив тест до цього.
Heartbeat мають +- такий самий конструктив систему як і BSUN Silent, вони також досить сильно виділяються чистотою звуку та більш плавним ходом (на фоні класичних сайлентів з гумками), але відчутно поступаються BSUN в змащенні з заводу. Heartbeat потребують додаткового змащення, та й LY стем від BSUN відчутно плавніше старого доброго POM, що використовується в Haimu.

Ну і на десерт, тайпінг на прекрасній Pandora60 зі стоковими BSUN Silent (майте на увазі, на записі стоїть підсилення +2 дБ, інакше було дуже погано чутно).

Післямова

Після тестів різних сайлент світчів, я готовий відповідально заявити, що ера сайлентів з силіконовими демпферами добігає кінця.

Рішення які використовуються в BSUN Silent / Haimu Hearthbeat відчутно перевершують старі сайленти як у плані чистоти звуку, так і в плані відчуттів. Можливо, новий конструктив ще доопрацюють і це призведе до ренесансу сайлент світчів. Вкрай цікаво дочекатися тактильного сайлент світча від BSUN, покладаю на нього великі надії.

Якщо життя все ж таки примущує вас використовувати сайленти – обирайте BSUN Silent Linear та користуйтеся ними із задоволенням.
Поки не знайду сайленти які будуть краще за якістю/звуком, намагатимусь постійно тримати їх у наявності.

Предисловие

Скажу честно, я не являюсь фанатом сайлент свитчей. По моему мнению клавиатура должна "петь".

Тем не менее, спрос на сайлент билды постоянно растет, кого-то "возвращают" в офис, кто-то становится счастливым родителем, а кому-то становится жаль свою вторую половинку, которая регулярно засыпает под стук клавиатуры и не испытывает по этому поводу особой радости.
У каждого своя история, как он пришел к сайлент свитчам :D

Поэтому сегодня поговорим о лучших сайлент свитчах, которые я пробовал, на сегодняшний день.

Основные характеристики свитча:

Материал хаузинга - PC (поликарбонат)
Стем - LY (бленд пластика с самым низким коэффициентом трения, что используют в свитчах)
Пружина - 50 грамм (21мм, сингл стейдж)
Тревел - 3.3мм
Цена - 0.45$ / шт

Главной особенностью этого свитча является измененная форма стема (подобное решение также можно найти в Haimu Heartbeat)

Форма рейла и вырез в нижней части стема в сочетании с мягким пластиком обеспечивают демпфирующий эффект без использования резинок.
Особенностью подобных свитчей является чуть более громкий апстроук (звук удара стема о топ, при возврате в исходное положение), ведь размер демпфера который гасит удар о топ значительно меньше чем нижний.

Для сравнения, вот вам фото стемов довольно популярных и дорогих сайлент свитчей, с которыми мы будет сравнивать BSUN

Человек, который не пользовался подобными свитчами, обязательно задастся вопросом: "Ну резинки и резинки, чего бухтеть то?".

Но вся проблема сайлентов как раз и заключается в этих резинках:

  1. Они влияют на тактильные ощущения при нажатии.
    Если это более дешевый/старый вариант свитча и резинка является частью стема (как в Boba U4T), свитч при нажатии очень ощутимо натирает.
    Если же это более дорогой/новый вариант свитча, где резинка одевается по контуру рейла и торчит только снизу и сверху (как в alpaca / coral) - сопротивление при нажатии ощутимо меньше, но небольшая часть все равно присутствует.
    Резинки, конечно, можно смазать, но это не решает проблему полностью , а часто делает сайлент свитчи еще более "ватными" и вязкими. Для того что бы избежать данный эффект - рекомендуется смазывать очень тонким слоем Krytox 205g0, либо мазать Tribosys 3203/3204, который менее вязкий и точно не вызовет проблем с залипанием/вязкостью.
  2. Резинки делают боттом аут (ощущение при полном нажатии) довольно мягким и ватным (кашицеобразным).
    Некоторые энтузиасты подшучивают, называя тайпинг на сайлентах тыканьем в дохлого кальмара.
    Тайпинг BSUN так же имеет определенную мягкость при боттом ауте, но с кальмаром их уже не сравнить.
  3. Физическое трение резинки о пластик не могло не отобразиться на звуке. Шуршание резинки невозможно убрать полностью.

Смазка

Эти свитчи произведены BSUN,  мануфактурером с самой лучшей заводской смазкой на сегодняшний день.
В случае BSUN Silent, мы видим вот такую картину в стоковом свитче:

Как и в случае с другими свитчами BSUN, которые мы обозревали ранее (BCP/Banshee) , такое кол-во смазки это ни в коем случае не оверлюб.
BSUN используют свою смазку, которая не похожа по консистенции на Krytrox и больше напоминает пасту/пенку, поэтому создается впечатление что ее там слишком много.

Несмотря на ценник, который считается средним сегментом, BSUN не оставляет шанса более дорогим конкурентам в стоке.
На сегодняшнем тесте оппонировать ему будут: JWK Alpaca (silent), Durock Coral (silent), Gazzew Boba U4 (silent).

На видео отчетливо слышно, что BSUN звучит намного чище. Это заслуга не только отличной заводской смазки, но и LY стема, который сейчас активно используют во всех "ультра плавных" свитчах и свитчах рассчитанных на использование в стоке.

Единственным "паразитным" звуком в BSUN является пружина. Пружины свыше 18мм (а у нас 21мм) склонны к небольшому пингу и звону, особенно если их предварительно хорошенько не смазать.

Смазав несколько BSUN я так и не смог заметить разницу в плавности или звуке, единственный бонус - пружина стала издавать меньше сторонних звуков.
Так что, я не вижу большого смысла смазывать их, но, если вы все таки готовы их немного доработать, лучше купите 16-18мм пружины, смажьте и замените стоковые, этого будет достаточно, без дополнительной смазки.

Для понимания, вот вам видео сравнение смазанного и стокового BSUN

Я постарался найти стоковый свитч, который не имел проблем с пружиной и после того как поставил их рядом, так и не смог ощутить существенной разницы.

А пока вы смотрели сравнение стокового и смазанного BSUN, я успел смазать другие сайлент свитчи для теста в смазанном виде, так что вернемся к ним.

Другие сайлент свитчи стали ощутимо тише и лишились большей части паразитных призвуков и звона, вот только резинка... Она никуда не делась...

Как я и писал ранее, звук трения резинки невозможно заглушить или убрать полностью, они все равно будут шуршать и ощущаться более ватными, даже несмотря на смазку.
И кстати, BSUN на видео со сравнением были стоковыми (без доп. ручной смазки), все что я сделал - поставил туда смазанную пружину от TX (16мм).

После всех сравнений не могу не упомянуть Haimu Heartbeat (они же WS Silent Linear). К сожалению на момент записи у меня не осталось экземпляра на руках, но я уже проводил тест до этого.
Heartbeat имеют +- такой же конструктив стема как и Bsun Silent. Они так же сильно выделяются чистотой звука и более приятным ходом, относительно классических сайлентов, но ощутимо проигрывают BSUN в плане заводской смазки. Heartbeat нуждаются в смазке, да и LY стем BSUN`ов ощутимо плавнее старого доброго POM, использующегося в Haimu.

Ну и на десерт, тайпинг на прекрасной Pandora60 со стоковыми BSUN Silent (имейте в виду, на записи стоит усиление +2 дБ, иначе звук вообще был бы очень трудноразличим).

Послесловие

После тестов разных сайлент свитчей, я готов ответственно заявить, что эра сайлентов с силиконовыми демпферами подходит к концу.

Решения которые используются в BSUN Silent / Haimu Hearthbeat ощутимо превосходят старые сайленты как в плане чистоты звука, так и в плане ощущений.
Возможно новый конструктив еще доработают и это приведет к ренессансу сайлент свитчей. Крайне любопытно дождаться тактильного сайлент свитча от BSUN, возлагаю на него большие надежды.

Если жизнь все таки привела вас к необходимости использовать сайлент свитчи - выбирайте BSUN Silent Linear и пользуйтесь ними с удовольствием.
Пока я не найду сайленты, которые будут лучше по качеству/звуку, постараюсь постоянно поддерживать их в наличии.