Left arrow
Блог

Zepsody Wisteria V2

10 лютого, 2025

Передмова

Давненько не було оглядів на світчі. І справа не в тому, що я перестав купувати щось нове, а в тому, що більшість моделей, що тестуються, не пропонують нічого принципово нового, або унікального, на тлі вже знайомих Epsilon, Zaku, Emogogo, Oil King та інших.

Сьогоднішній світч також не має революційних характеристик, але його збалансовані властивості і загальні враження від використання все ж таки заслуговують на окрему згадку.

Основні характеристики світча:

  • Топ хаузінг - PC blend
  • Боттом хаузінг - Nylon
  • Стем - POM
  • Пружина - 57g (15mm regular)
  • Виробник - Afilion

Змащення

Однією з переваг даного світча є "фірмове" заводське змащення від Aflion, яке можна зустріти в досить популярних Aflion Blue Sky, Invokeys Matcha Latte, Invokeys Black Sesame та інших.

Процес змащення реалізований за гібридним методом: пружина та мідні ліфи в хаузінгу обробляються на конвеєрі, а стем змащується вручну, з використанням Tribosys 3204. При цьому рейли в хаузінгу залишаються без змащення.

Великою перевагою такого методу є використання Tribosys 3204 — на відміну від масел, що застосовуються багатьма виробниками для конвеєрного змащення, він не стікає у хаузінг через 2-3 місяці активного використання.

На перший погляд може здатися що стем покритий занадто товстим шаром мастила, але це багато в чому обумовлено візуальними особливостями 3204. Крім того, такий шар частково компенсує відсутність мастила на рейлах хаузінга, забезпечуючи більш плавне натискання.

Консистентність мастила також порадувала. Після перебору 180 світчів я відібрав 8 екземплярів з погано змащеним стемом ("брак ручного змащення"), і 14 з "таким-собі" змащенням, причому основна проблема була пов'язана не зі стемом, а з пружиною.

В результаті маю дві невеликі претензії, хоча обидві не можна назвати критичними:

  • Навіщо наносити мастило на передню частину стема, яка ні з чим не контактує?
    Це збільшує ймовірність попадання мастила на контактний майданчик, який відповідає за коректне спрацювання світча.
  • Змащення пружини могло б бути більш рясним.
    Більшість світчів звучить відмінно, але враховуючи якість пружин та їх схильність до невеликого "скретчу" (хрускоту), додатковий шар мастила явно не був би зайвим, для досягнення ще більшої консистентності.

Тактильні відчуття

Незважаючи на використання нейлонового хаузінгу, світчі відчуваються дуже плавними.

  • В стоковому стані я б оцінив плавність на 7/10.
  • Після ручного змащення - 8.5/10, так як оброблені рейли в хаузингу додають ходу ще трохи м'якості.

Це відмінний результат для поєднання нейлонового хаузінгу та POM-стему.

Вобл присутній, але не критично — на рівні з більшістю інших світчів.

Паспортна довжина ходу даних світчів - 3.2 мм, але за моїми особистими вимірами вона ближча до 3.4 мм.

Bottom-out відчувається більш м'яким ніж очікувалось.
Я б сказав, що це щось середнє між більш жорсткими Nebula / BCP / Emogogo та більш м'якими Durock POM / Epsilon / Banshee, але з невеликим ухилом у бік перших.

Повернення стема зі стандартними пружинами здалося мені трохи повільнішим ніж хотілося б.
Можливо, це вже проф-деформація, тому що у своїх особистих комплектах світчів я майже всюди використовую Double-Stage або Progressive пружини.

Звук

Ще одна сильна сторона цього світча — універсальна тональність, яка добре вписується як у збірки з використанням фоамів, так і в анфоам-білди.
Загалом, за звучанням Wisteria нагадує "позашлюбну дитину" Zaku та Epsilon, які входять до числа моїх улюблених світчів.

Bottom-out (звук удару по дну) - яскраво виражений і досить гучний, що дуже нагадує Zaku.

Upstroke (звук удару по топу, при поверненні стема) - м'якший і більш приглушений (відносно Zaku), що обумовлено пружиною, яка робить повернення не таким різким, а також через бленду самого пластику.

Для перевірки останнього я замінив пружину від Wisteria на пружину від Zaku, але звук все одно залишився менш дзвінким, незважаючи на використання PC-топу в обох випадках.
При цьому "загальна тональність" світча - нижча і насиченіша, що більш характерно звучанню Epsilon / Kailh BCP.

Ця комбінація характеристик робить світч досить універсальним:

  • Він здатний «оживити» глухі та пласкі білди з фоамом.
  • Він не звучить надто дзвінко та порожньо в анфоам-білдах.
Приклад білда з повним комплектом шумки (PE foam, PCB foam, Case foam):
Приклад білда без використання фоамів:

Як ви можете чути, ці світчі не віддають порожнечею і добре звучать в обох варіантах білдів.

Післямова

Незважаючи на те що Wisteria V2 не має видатних характеристик, він чудово справляється зі своєю роллю універсального світча. Непогане змащення з заводу, збалансоване звучання і плавне натискання роблять його відмінним варіантом як для новачків, так і для досвідчених ентузіастів, що шукають зручний та передбачуваний варіант світча "з коробки".

Він не перевантажений надмірно-вираженою тональністю, що дозволяє легко вписати його в будь-яку збірку без ризику отримати занадто дзвінкий або навпаки, занадто глухий звук.
Це справжнісінька "золота серединка", користуючись якою ви чітко зможете зрозуміти чого вам не вистачає, і в який бік (до якого світча) варто рухатись далі.

Хочете гучнішу і "яскравішу" тональність - купуйте Zaku / Nebula / Sarokeys BCP
Хочете більш Thocky - дивіться у бік Epsilon / Oil King / Kailh BCP / Cow (POM)

Якщо ви все ще знаходитесь у пошуках свого ідеального звучання, і хочете спробувати щось універсальне, – цей світч стане чудовою відправною точкою у вашій мандрівці.

Предисловие

Давненько не было обзоров на свитчи. И дело не в том, что я перестал покупать что-то новое, а в том, что большинство тестируемых моделей не предлагали ничего принципиально нового или уникального на фоне уже знакомых Epsilon, Zaku, Emogogo, Oil King и других.

Сегодняшний свитч также не обладает революционными характеристиками, но его сбалансированные свойства и общие впечатления от использования всё же заслуживают отдельного упоминания.

Основные характеристики свитча:

  • Топ хаузинг - PC blend
  • Боттом хаузинг - Nylon
  • Стем - POM
  • Пружина - 57g (15mm regular)
  • Производитель - Afilion

Смазка

Одним из преимуществ данного свитча является "фирменная" заводская смазка от Aflion, которую можно встретить в достаточно популярных Aflion Blue Sky, Invokeys Matcha Latte, Invokeys Black Sesame и других.

Процесс смазки реализован по гибридному методу: пружина и медные лифы в хаузинге обрабатываются на конвейере, а стем смазывается вручную с использованием Tribosys 3204. При этом рейлы в хаузинге остаются без смазки.

Большим преимуществом такого метода является использование Tribosys 3204 — в отличие от масел, применяемых многими производителями для конвейерной смазки, он не стекает в хаузинг, спустя 2–3 месяца активного использования.  

На первый взгляд может показаться, что стем покрыт излишним количеством смазки, но это во многом обусловлено визуальными особенностями 3204. Кроме того, такой слой частично компенсирует отсутствие смазки на рейлах хаузинга, обеспечивая более плавное нажатие.

Консистентность смазки так же порадовала. После перебора 180 свитчей я отобрал 8 экземпляров с плохо смазанным стемом ("брак ручной смазки") и 14 со "средней" смазкой, причем основная проблема была связана не со стемом, а с пружиной.

В итоге у меня есть две небольшие претензии, хотя обе нельзя назвать критичными:

  • Зачем наносить смазку на переднюю часть стема, которая ни с чем не контактирует?
    Это увеличивает вероятность попадания смазки на медную площадку, отвечающую за срабатывание свитча.
  • Смазка пружины могла бы быть более обильной.
    Большая часть свитчей звучит отлично, но учитывая качество пружин и их склонность к небольшому "скретчу" (хрусту), дополнительный слой смазки явно не был бы лишним, для еще большей консистентности.

Ощущения при нажатии

Несмотря на использование нейлонового хаузинга, свитчи ощущаются очень плавными.

  • В стоковом состоянии я бы оценил плавность на 7/10.
  • После ручной смазки — 8.5/10, так как обработанные рейлы в хаузинге добавляют ходу ещё немного мягкости.

Это отличный результат для сочетания нейлонового хаузинга и POM-стема.

Вобл присутствует, но не критичный — на уровне с большинством других свитчей.

Паспортная длинна хода данных свитчей - 3.2 мм, но по моим личным замерам она ближе к 3.4 мм.
Bottom-out ощущается не слишком жёстким.
Я бы сказал, что это что-то среднее между более жёсткими Nebula / BCP / Emogogo и более мягкими Durock POM / Epsilon / Banshee, но с небольшим уклоном в сторону первых.

Возврат стема со стандартными пружинами показался мне чуть менее резвым, чем хотелось бы.
Возможно, это уже проф-деформация, так как в своих личных комплектах свитчей я почти всегда использую Double-Stage или Progressive пружины.

Звук

Еще одна сильная сторона данного свитча — универсальная тональность, которая хорошо вписывается как в сборки с использованием фоамов, так и в анфоам-билды.
В целом, по звучанию Wisteria напоминает "внебрачного ребенка" Zaku и Epsilon, которые входят в число моих любимых свитчей.

Bottom-out (звук удара о дно) — ярко выраженный и достаточно громкий, сильно напоминающий Zaku.
Upstroke (звук удара о топ, при возврата стема) — намного более мягкий и приглушённый (относительно Zaku), что обусловлено пружиной, которая делает возврат не таким резким, а так же из-за бленда самого пластика.

Для проверки последнего, я заменил пружину от Wisteria на пружину от Zaku, но звук все равно остался менее звонким, несмотря на использование PC-топа в обоих случаях.
При этом "общая тональность" свитча - более низкая и насыщенная, более характерная звуку Epsilon / Kailh BCP.

Эта комбинация характеристик делает свитч универсальным:

  • Он способен «оживить» глухие и плоские билды с шумкой.
  • Он не звучит слишком звонко и пусто в анфоам-сборках.
Пример билда с полным комплектом шумки (PE foam, PCB foam, Case foam):
Пример билда без использования фоамов:

Как вы можете слышать, эти свитчи не отдают пустотой и отлично звучат в обоих вариантах билдов.

Послесловие

Несмотря на то, что Wisteria V2 не обладает выдающимися характеристиками, он отлично справляется со своей ролью универсального свитча. Хорошая заводская смазка, сбалансированное звучание и плавное нажатие делают его отличным вариантом как для новичков, так и для опытных энтузиастов, ищущих удобный и предсказуемый свитч "из коробки".

Он не перегружен излишне выраженной тональностью, что позволяет легко вписать его в любую сборку без риска получить слишком резкий или слишком глухой звук. Это самая настоящая "золотая серединка", попользовавшись которой, вы четко можете понять чего вам не хватает, и в какую сторону (к какому свитчу) стоит дальше двигаться.

Хотите более громкую и "яркую" тональность - приобретайте Zaku / Nebula / Sarokeys BCP
Хотите более Thocky - смотрите в сторону Epsilon / Oil King / Kailh BCP / Cow (POM)

Если вы все еще в поиске своего идеального звука и хотите попробовать что-то универсальное перед дальнейшими экспериментами — этот свитч станет отличной отправной точкой.